Okolí

Prozkoumejte okolí a zažijte krásu Krkonoš

Při týdenním pobytu v Harrachově, v jakémkoliv ročním období, jistě využijete turistické možnosti, které nabízejí Krkonoše.

Lyžařské středisko

Harrachov patří mezi nejoblíbenější horská střediska v České republice. Celoročně splňuje atributy sportu, relaxace a zábavy. Pohodová dovolená bez nudy v turistické destinaci obklopené nádhernou krkonošskou přírodou.
Lyžování na harrachovských sjezdovkách je pověstné díky jejich špičkové úpravě. Sjezdovku vedle mamutího můstku se podařilo udržet v provozu i v mimořádně teplé zimě 2013/14 kdy se ve většině zimních středisek v Libereckém kraji vůbec nelyžovalo. Harrachov nabízel s výjimkou deseti dnů na Čertově hoře hned tři sjezdovky.
Nebylo zapomenuto ani na běžecké lyžování. V okolí se nachází kilometry upravených tratí, spolu se stadionem.

Mumlavské vodopády

Nemůžete navštívit Harrachov bez toho, abyste se vydali k Mumlavskému vodopádu. Patří totiž mezi nejmohutnější a nejkrásnější vodopády v České republice.

Ski muzeum

Soukromá expozice mapuje vývoj harrachovského lyžování i místního lyžařského klubu. Můžete si prohlédnout ski staré více než 100 let, ale i skokanskou výzbroj od 50. let.

Hornické muzeum

V muzeu jsou ukázky minerálů fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky používané při těžbě, mapy a fotografie dokumentující práci na zdejším ložisku. Prohlídková štola je dlouhá zhruba 1000m.

Harrachovské sklárny

Muzeum skla, minipivovar s restaurací a hotel s pivními lázněmi, to vše stihnete při jediné návštěvě sklárny Novosad. Sklárna byla založena na počátku 18. století a řadí se mezi ty nejstarší v Česku. Jejím unikátem je historická brusírna skla, poháněná transmisemi a vodní turbínou

Už jste se rozhodli?

Rezervace

Další tipy na výlety

Pramen labe
Špindlerův mlýn
Protržená přehrada desná
Vyhlídka ptačí kámen
Harantovy kameny
Mohyla mistra Hanče a vrbaty
Vyhlídka stráž
Labský vodopád

V okolí se můžete věnovat lyžování, golfu, turistice a cykloturistice. Parkovat lze na místě zdarma.

Ohodnoťte nás na